1. fotovoltaická nabíjecí stanice

19.07.2018

Dne 19. 7. 2018 se v sídle společnosti SMART EV CDS v Karviné - Fryštátě uskutečnilo slavnostní otevření první solární nabíječky pro elektromobily v České republice, kterého se zůčastnili i zástupci naší organizace.

Nabíječka je řešena jako dvoumístný přístřešek pro elektrovozidla jakéhokoliv typu. Fotovoltaické panely jsou umístěny na střeše tzv. Carportu. Vyrobená elektřina se skladuje v bateriích, které jsou umístěny ve vedlejší budově. Z těchto akumulátorů se nabíjí elektromobily v noci, nebo při špatném počasí.

V Karviné se jedná již o třetí dobíjecí stanici pro elektromobily. Dobíjení na této dobíjecí stanici je zdarma, náklady prozatím platí společnost SMART EV CDS.

Slavnostní přestřihnutí pásky provedl hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.

Kde nás najdete:

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace Klicperova 504/8 709 00 Ostrava - Mariánské Hory

Zobrazit na mapě »

+420 731 656 652

Ochrana osobních údajů

Kontaktujte nás:


Hodláte zadat své osobní údaje do formuláře webu, který provozuje Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace. Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace, nakládá s vašimi osobními údaji v souladu s platnými právními předpisy.

Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje Moravskoslezské energetické centrum je příspěvkovou
organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem