eJantarová cesta 2018

26.05.2018

2. moravskoslezská dvoudenní elektrotour, 26.5.- 27.5.2018 Trasa: Libros Ostrava – Loštice - hrad Bouzov; Organizátor Milan Rajchl

Filozofie eJantarové cesty spočívá v historii, kdy přes Moravu vedla nejznámější obchodní jantarová stezka. Tato stezka vedla od Baltu, přes Moravskou bránu na západ Evropy. Název stezky byl odvozený od názvu přepravovaných surovin – jantaru z nalezišť na pobřeží Severního a Baltského moře. Myšlenka eJantarové cesty je v zopakování této trasy, ale elektromobilem.


Druhý ročník eJantarové cesty 2018 vedl přes Olomouc, kde se elektromobily mohly „nabít“ a dál pokračovat na západ. Po cestě bylo navštíveno Muzeum tvarůžků v Lošticích. Odpolední „spanilá“ jízda byla ukončena na hradě Bouzov, kde se v parku před hradem konalo setkání s veřejností. Bylo potěšující, jak velké množství lidí mělo zájem se o elektromobilu dozvědět co nejvíce informací.

Součástí programu byla  konference zaměřená na problematiku provozu elektromobilů, která pokračovala zajímavou volnou diskuzí.

Na druhý den, v neděli dopoledne, byla opět prezentace elektromobilů, na které se veřejnost mohla dozvědět teoretické i praktické záležitosti okolo elektrovozidel.

Jako památka na eJantarovou cestu 2018 zůstanou namontované a k dispozici pro elektromobilisty 3 nástěnné nabíječky na budově hotelu Bouzov.

Celkově se této akce, která byla finančně podpořena Moravskoslezským krajem, zúčastnilo 40 aut a 82 lidí, z toho 18 dětí. Přijelo 9 elektromobilů Tesla, 7x Nissan Leaf, 6x Peugeot iOn, 5x BMW i3, 3x elektromobily Volkswagen, 2 Fiaty 500 a další jednotlivé zastoupení.

Kde nás najdete:

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace Klicperova 504/8 709 00 Ostrava - Mariánské Hory

Zobrazit na mapě »

+420 731 656 652

Ochrana osobních údajů

Kontaktujte nás:


Hodláte zadat své osobní údaje do formuláře webu, který provozuje Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace. Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace, nakládá s vašimi osobními údaji v souladu s platnými právními předpisy.

Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje Moravskoslezské energetické centrum je příspěvkovou
organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem