Horizon Grand Prix

18.04.2019

Ve dnech 17. - 18. 4. 2019 se konal v Trojhalí v Ostravě 5. ročník národního finále Horizon Grand Prix. Jednalo se o závody autíček na vodík, které postavili tři desítky středoškolských týmů. Cílem šestihodinového závodu bylo ujetí co nejvíce kol na závodní dráze.

Studentské týmy zapojené do programu, několik měsíců pracovaly na vlastním modelu vodíkového auta v měřítku 1:10, které na první pohled vypadá jako běžné autíčko na dálkové ovládání. Od běžných modelů se však liší především svým velikým dojezdem.

Časová náročnost závodu demonstruje výhody vodíku – zatímco se samotnou baterií dokáží auta na dálková ovládání jezdit maximálně 15 minut, s vodíkovým pohonem je to až hodina. Inovativní prvky v konstrukci musí žáci navrhnout sami, k dispozici mají jen základní hardware. Některý tým sází na optimalizaci baterií a hmotnosti, jiný na řidičské schopnosti, či aerodynamiku karoserie.

Díky partnerským firmám - Hyundai Motor Manufacturing Czech, Moravia Steel, Nadace Unipetrol a Brano Group - studenti poznávají na vlastní oči současný průmysl, čisté technologie a kariérní možnosti, seznamují se s praktickými možnostmi obnovitelných zdrojů a současnými technologickými trendy.
Od roku 2014 se program Horizon Grand Prix rozrostl na téměř 200 týmů po celém světě. Vítězové národních kol postupují na světové finále, které letos proběhne v červnu v Praze na Veletrhu vědy Akademie věd. Čeští studenti tak budou mít jedinečnou možnost na domácí půdě navázat na úspěch z loňského světového finále v německém Chemnitzu, kde skončili třetí.

Kde nás najdete:

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace Klicperova 504/8 709 00 Ostrava - Mariánské Hory

Zobrazit na mapě »

+420 731 656 652

Ochrana osobních údajů

Kontaktujte nás:


Hodláte zadat své osobní údaje do formuláře webu, který provozuje Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace. Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace, nakládá s vašimi osobními údaji v souladu s platnými právními předpisy.

Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje Moravskoslezské energetické centrum je příspěvkovou
organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem