Dne 12.9.2020 se zástupce Moravskoslezského energetického centra, příspěvkové organizace, zúčastnil již 5. ročníku Dne čisté dopravy-přehlídky elektromobilů, elektrokol a dalších nízkoemisních dopravních prostředků, který se uskutečnil v Hradci nad Moravicí. Součástí byl i již čtvrtý ročník ekozávodu, který startoval v 10:00 na Dolním náměstí v Opavě. Závodníci měli za úkol navštívit co nejvíce z  určených 40 průjezdních bodů, kterými jsou památky Opavského Slezska, a zároveň mít co nejnižší produkci CO2 na osobu. Za každého registrovaného účastníka závodu přislíbili zaměstnanci Magistrátu města Opavy vysadit jeden strom v přírodě. Vyhlášení výsledků ekozávodu a doprovodný navazující program (stánky s kávou, potravinami, doplňkové činnosti zaměřené na děti, hudbu a pod.) se uskutečnil u vlakového nádraží v Hradci nad Moravicí.