Začátek akce byl naplánován v areálu Centra bezpečné jízdy Libros, odkud se po přivítání všech účastníků a po úvodním semináři odstartovalo k prvnímu bodu trasy, kterým byly 50 km vzdálené Trojanovice. Zde se nachází nečinný Důl Frenštát, který byl v roce 1991 uveden do konzervačního provozu. Po prohlídce dvou těžních věží účastníci pokračovali dále do 28 km vzdálených Pusteven, kde své elektromobily zaparkovali před hotelem Tanečnica. Zde bylo pro elektromobilisty zajištěno ubytování a odpolední program, který se skládal z jízdy na koloběžce, jízdy lanovkou a prohlídky dalších zajímavostí na Pustevnách. Večer bylo pro účastníky připraveno pohoštění a probíhaly všeobecné diskuze na téma elektromobility. Další den dopoledne probíhala prezentace elektromobilů, následně byla eJantarová cesta 2019 slavnostně ukončena.