Počet dobíjecích stanic v Ostravě, které provozuje ČEZ, se tím zvýšil na 12 ks (9 z nich je rychlodobíjecích), přičemž v celém Moravskoslezském kraji je cca 80 nabíjecích míst od různých poskytovatelů dobíjení. Z tohoto celkového počtu je v provozu také 25 ks wallboxů z projektu www.krajskenabijecky.cz, které jsou instalovány na budovách ve vlastnictví Moravskoslezského kraje. Současně jsou podporovány i výstavby plnicích stanic (vodík, CNG). 

V ČR je v současné době registrováno přes 4000 elektromobilů, hustší síť nabíjecích stanic přispívá k rozšíření elektromobility a elektro vozidla se stávají koloritem zejména ve městech.

MSK (Krajský úřad + příspěvkové organizace) vyvíjí značné úsilí pro ekologizaci dopravy. Důkazem je stav nízkoemisního vozového parku, který čítá 10 elektromobilů, 3 hybridní vozidla (2x full hybrid, 1x PHEV) a 47 vozidel na CNG.