Návštěvníkům byla přiblížena široká nabídka vozidel na elektřinu a zemní plyn. Vedle osobních a dodávkových aut byly představeny také motorky, motokáry, elektrokoloběžky a elektrokola. Kromě těchto vozidel byla veřejnost seznámena i s projekty na podporu čisté mobility, nové technologie a elektrodobíjecí či plnicí stanice pro zemní plyn. Zástupci vystavovatelů předávali potřebné informace s představením vozidel na nízko či bezemisní pohon.

Motivem veletrhu i-Mobilita bylo ukázat, jakým způsobem mohou lidé cestovat, zlepšovat kvalitu života a chovat se ekologicky. 

V době trvání Veletrhu i-Mobilita se ve čtvrtek 14. března uskutečnila Konference Dynamika proměn bydlení 2019, v pátek 15. března pak Konference i-Mobilita a přednáška Cesta kolem světa elektromobilem TESLA za 80 dní.

V rámci konference i-Mobilita se představili osobnosti jak statutárního města Ostravy,  tak i zástupci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.